Nasi Partnerzy


Website >>>

Facom numer 1 wśród europejskich producentów narzędzi profesjonalnych oraz jeden z pierwszych producentów światowych Historia międzynarodowego producenta profesjonalnych narzędzi ręcznych – Facom sięga roku 1918 i od tego czasu trwa nieustanny rozwój narzędzi znajdujących się w ofercie firmy. Specjaliści Facom odwiedzają klientów po to aby poznać i wyprzedzić ich potrzeby poprzez dostosowanie oferowanych narzędzi do potrzeb Klientów. W dziale badawczo-rozwojowym, w 10 biurach projektowych i jednym laboratorium wzornictwa pracuje ponad 200 inżynierów mającym na celu proponowanie narzędzi najlepiej przystosowanych i odpowiadających wysokim wymaganiom profesjonalistów. Narzędzia Facom w założeniu mają być wydajne w celu zwiększania wydajności pracy, inteligentne w celu uproszczenia pracy, ergonomiczne aby zmniejszyć wysiłek, niezawodne w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa. Narzędzia Facom obecne są w wielu gałęziach przemysłu jak utrzymanie ruchu i produkcja, motoryzacja, energetyka, elektronika, przemysł lotniczy. Niezależnie od branży narzędzia Facom doskonale nadają się do takich zastosowań jak kucie na zimno, kucie na gorąco, obróbka skrawaniem, obróbka cieplna, obróbka powierzchniowa, wtryskiwanie tworzyw sztucznych. Większość narzędzi Facom (ponad 60%) produkowana jest w Europie (głównie Francja), ponad 35% narzędzi Facom produkowanych jest przez partnerów przemysłowych Grupy Stanley Black&Decker FACOM udowadnia swoją polityką rozwoju międzynarodowego taki sam profesjonalizm, jak przy produkcji narzędzi. Aby lepiej poznac potrzeby użytkowników, Facom utrzymuje i rozwija pojęcie lokalnej obsługi oraz kontakty z użytkownikiem. „ Jedynie kując można stać się kowalem” Jeszcze nigdy ta maksyma ilustrująca politykę przemysłową której jednym z większych atutów jest innowacja nie była bardziej prawdziwa.

Facom powstała w roku 1918 w Paryżu. 1918Facom wprowadza na rynek swoje pierwsze narzędzie, klucz francuski 101, przeznaczony do prac naprawczych taboru kolejowego 1924 Facom publikuje swój pierwszy katalog, zawierający 542 pozycje katalogowe i opisy narzędzi 1946 Pierwszy pojazd demonstracyjny Facom wyjeżdża na ulice. Staje się znakiem firmowym marki 1950 Facom wypuszcza na rynek swój pierwszy śrubokręt z uchwytem z tworzywa 'Isoryl'– Rozwiązanie przełomowe w porównaniu z uchwytami wytwarzanymi z drewna 1952 Wprowadzenie dożywotniej gwarancji na wyroby Facom 1960 Debiutkombinerek z blokadą rękojeści 'Typ 500', nowy patent firmy 1964 Facom oferuje nową, 72-zębową grzechotkę, ze skokiem zęba co 5° 1987 Wprowadzenie na rynek opatentowanego ściągacza U.306 1988 Pojawia się pierwszy wózek z serii Chrono 1997 Debiut pierwszych szczypiec zaciskowych firmy, T5 2004Pierwsze pojawienie się zasilanej bateryjnie lampy diodowej 779.CL1 do pracy w trudnych warunkach 2009Zestaw R2NANO: wprowadzenie na rynek ultra-kompaktowego zestawu oprawek i końcówek 2012 Facom wprowadza na rynek klucz udarowy Titanium: klucz o najlepszym na rynku stosunku mocy do masy Wszystkie produkty marki Facom objęte są dożywotnią gwarancją. Gwarancję taką po raz pierwszy wprowadzono w roku 1952 - było to wówczas posunięcie bardzo nowatorskie, porównywalne do odważnych działań producentów samochodów w USA, gdzie wprowadzano gwarancje o niespotykanej dotąd długości. Sieć dystrybutorów stanowi pierwsze ogniwo w łańcuchu gwarancyjnym, odpowiadając za jego sprawne funkcjonowanie z wymianą produktów włącznie.


Website >>>

EXPERT – FACOM
Marka światowego lidera w dziedzinie narzędzi ręcznych zaadaptowana do wymagań profesjonalistów w przemyśle i motoryzacji
• Produkty EXPERT:
- opracowane w odpowiedzi na potrzeby i wymagania profesjonalistów
- od początku opracowane wg specyfikacji działu rozwoju technicznego grupy FACOM
- spełniają wymagania obowiązujących norm ISO i DIN
• Relacja jakość/cena EXPERT:
Produkty Expert zostały opracowane, by wytrzymać intensywne profesjonalne użytkowanie. Pozycjonowanie cen gamy EXPERT jest starannie opracowane, by odpowiedzieć na oczekiwania konkurencyjności użytkowników.
• Gwarancja EXPERT
Jakość produktów jest potwierdzona przez gwarancję EXPERT. Gwarancja EXPERT dotyczy wszystkich produktów z gamy, bez ograniczeń w czasie, dla uszkodzeń wynikających z wad produkcyjnych. Będzie ona stanowić podstawę do wymiany lub naprawy wadliwych części, przy zachowaniu poniższych warunków.*
* Nie ma zastosowania w przypadku niewłaściwego użytkowania, modyfikacji narzędzia, złej konserwacji. Dystrybutor do którego produkt zostanie zwrócony, będzie akceptował lub odrzucał gwarancję wg tych warunków oraz po zatwierdzeniu przez przedstawiciela marki Expert.


Website >>>

USAG - UTENSILERIA SOCIETÀ ANONIMA GEMNIO największa włoska firma narzędziowa założona w 1926 roku przez Hermana Amosa. Od samego początku działalności produkcyjnej firma umiejscowiła się w sektorze narzędzi profesjonalnych. Dostarczała swoje produkty do największych fabryk włoskiego przemysłu motoryzacyjnego /Ferrari , Fiat, Maserati/ przetwórczego /Marcegaglia/ spożywczego /Ferrero/
W 1991 roku USAG stał się częścią francuskiej grupy Facom S.A. a od 2010 roku międzynarodowej grupy narzędziowej Stanley Black & Decker. Niemniej jednak, silna pozycja USAG na rynku pozwoliła, żeby to utrzymało tożsamość USAG , jego markę i autonomię. Współpraca , do której przyczyniła się fuzja firm przez lata doprowadziła do wzrostu spółki przez maksymalizowanie urządzeń produkcyjnych i korzystanie z postępu technologicznego, logistycznego i możliwości marketingu. . Odkąd USAG został założony to zawsze kierował się by ciągle ulepszyć jakość swoich produktów i usług by osiągnąć najwyższy poziom satysfakcji klienta. To zaangażowanie doprowadziło do osiągnięcia certyfikacji systemu zarządzania i produkcji EN ISO 9001 wydanej przez DNV BUSINES ASSURANCE
USAG jest racjonalną, wykwalifikowaną i współczesną strukturą, zdolną by przeanalizować i przewidzieć potrzeby zarówno rynku jak i najbardziej żądających klientów łączących usługę wysokiej jakości i najwyższą wydajność. Doprowadziło to z koleii do współpracy z firmami działającymi w branży sportowej wyścigowej DUCATI CORSE wyścigi motocyklowe i SCUDERIA TORO ROSSO formuła 1. To partnerstwo faktycznie zamienią się w ścisłą współpracę , która realizuje się w skoordynowanej działalności działu badań i rozwoju w Usag z technikami spółki partnera. Technologiczne ulepszenia wychodzące od partnerskich spółek sportu motorowego prowadzą do tworzenia nowych produktów , które przyczyniają się utrzymać uznane USAG przywództwo na rynku branży narzędziowej. USAG w Polsce jest obecny od 1992 roku. Generalnym przedstawicielem jest firma MALEJKO Błonie k/Warszawy.


Website >>>

Firma rodzinna założona w 1970 roku w Bolonii we Włoszech. Od 40 lat dostarcza najwyższej jakości produkty walizki narzędziowe , torby narzędziowe z materiału i skrzynie wodoodporne typ Explorer.

Firma jest powszechnie uznawana za wiodącego producenta inteligentnych rozwiązań transportowych narzędzi dla serwisantów. Inwestuje w badania dla realizacji unikalnych opatentowanych rozwiązań i procesów produkcyjnych

Z jej trzech głównych zakładów produkcyjnych strategicznie zlokalizowany na całym świecie, GT LINE jest w stanie rozwiązać każdy wymóg rozwiązania transportu dla profesjonalistów, z misją humanitarną do platform wiertniczych, na zewnątrz entuzjastów wspinaczki na szczyt w Himalajach.

GT LINE zatrudnia wysoko wykwalifikowanych pracowników i zrobotyzowane linie produkcyjne, zgodnie z normą ISO 9001 certyfikatem jakości systemu zarządzania i procesem produkcyjnym.

Firma specjalizuje się w trzech rodzajach produkcji:

WORK LINE - Torby narzędziowe wykonane z materiału poliester 600D

TECHNICAL CASES – Walizki narzędziowe dla serwisu naprawy urządzeń , maszyn, do użytkowania w ekstremalnych warunkach, podróże lotnicze.

EXPLORER CASES – Walizki, skrzynie wodoodporne.

Stworzono gamę naprawdę niezniszczalnych, trwałych, wodoodpornych walizek stanowiących idealne rozwiązanie dla przenoszenia każdego sprzętu wymagającego wysokiej ochrony. Walizki te znajdują zastosowanie w rozlicznych dziedzinach życia, od wojskowości oraz aeronautyki aż po przemysł komputerowy, podczas gdy pyło- i wodoodporność zapewniają absolutną ochronę przenoszonych przedmiotów, dzięki czemu walizki te mogą być używane nawet w najtrudniejszych warunkach.

Walizki Explorer zostały poddane serii kontrolnych testów laboratoryjnych, które miały na celu sprawdzenie możliwości zastosowania tych walizek w najbardziej ekstremalnych i niebezpiecznych warunkach oraz zapewnienie, że spełniają one dokładne standardy: IP67 Pyłoodporny – Wodoodporny; Standard obronny Defence Standard 81-41 Level J; STANAG 4280 (edycja 2) oraz standard zgodności z dyrektywą 2002/95/EC.

GŁÓWNE ZASTOSOWANIA
PRZEMYSŁ MORSKI, WOJSKO I POLICJA, PIECHOTA MORSKA, STRAŻ POŻARNA, OCHRONA, SŁUŻBY RATOWNICZE, PRZEMYSŁ PRODUKCYJNY, TELEWIZYJNY, ZASTOSOWANIA FOTOGRAFICZNE, MEDYCZNE, PRZEMYSŁ PODMORSKI I NAUTYCZNY


Website >>>

Hazet-Werk Hermann Zerver GmbH & Co. KG to niemiecki producent narzędzi z siedzibą w Remscheid. Firma założona w 1868 roku. Nazwa marki Hazet od pierwszych liter nazwiska założyciela Herman Zerver HAZET WERK. Firma w swoich trzech zakładach w Remscheid i Heinberg zatrudnia 500 pracowników. Katalog zawiera ponad 5500 różnych produktów. Sprzedaż do ponad 100 krajów na całym świecie.
HAZET oferuje pełną gamę narzędzi ręcznych narzędzi do wielu specjalistycznych narzędzi, zwłaszcza w sektorze motoryzacyjnym, jak również w zastosowaniach przemysłowych, w przemyśle lotniczym.
Należą do nich narzędzia VDE , sprzęt warsztatowy, wózek narzędzia, klucze, wkrętaki, młotki, szczypce i nożyczki, klucze dynamometryczne, narzędzia specjalne, zestawów narzędzi i ogólne wymagania warsztatowe. Firma wprowadziła przed II wojną światową jako pierwsza firmą w Europie, powłokę ochronną narzędzi ręcznych nikiel-chrom. Firma HAZET w gronie 100 najbardziej innowacyjnych średnich przedsiębiorstw na rynku niemieckim. Nagroda ta bowiem stanowi wyróżnienie dla struktur przedsiębiorstwa , których zadanie polega na dbaniu o to by firma nieustannie ukierunkowana była na innowacyjne rozwiązania. Wszystkie narzędzia HAZET podlegają w trakcie procesu produkcji surowej kontroli jakości oraz poddawane są przed dostawą nadzwyczaj szczegółowej kontroli mającej na celu wykrycie wszelkich wad materiałowych oraz produkcyjnych.
HAZET udziela na wszystkie swoje narzędzia pełnej gwarancji na wypadek wystąpienia wad materiałowych lub produkcyjnych.


Website >>>

Gedore lub Gedore Grupa Tool firma założona w 1919 roku jako Gedore Werkzeugfabrik Otto DOWIDAT KG przez trzech braci DOWIDAT Otto, Karl, i Willi, którzy rozpoczęli produkcję narzędzi ręcznych dla przemysłu z ich rodzinnego miasta Remscheid w Niemczech. Nazwa firmy "GE-DO-RE" jest skrótem od "Gebrüder DOWIDAT Remscheid"W 1960 roku firma rozpoczęła politykę inwestowania za granicą i od tego czasu rozrosła się do globalnej organizacji z działalności produkcyjnej w Niemczech , Austrii , w Wielkiej Brytanii, Turcji , Brazylii i RPA.GEDORE Grupa jest obecnie największym na świecie grupa specjalistów narzędzia z szerokiej i wysokiej jakości oferty produktowej, która urosła do około 16000 pozycji należą.
Dla naszych klientów, Grupa posiada międzynarodową obecność w przemyśle ogólnym, w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym oraz energii odnawialnych jako jednego z wiodących dostawców narzędzi ręcznych i wyposażenia warsztatowego.

Grupa składa się z 9 marek: GEDORE, Ochsenkopf, Klann, Losomat, Torqueleader, Carolus, Rodius , Endres Tools, BW 12 przedsiębiorstw produkcyjnych, z których 7 znajdują się w Niemczech, a dalsze 5 w Austrii, Brazylii, RPA, Turcji i Wielkiej Brytanii, produkujemy sprawdzone narzędzia ", wykonane przez GEDORE" norm jakości w wysokiej GEDORE. Wysoki poziom innowacyjności i najwyższej jakości profesjonalnych są kluczowe znaczenie dla zapewnienia, że główny zakład produkcyjny pozostaje w Remscheid w Niemczech, produkcja markowych jakości niemiecki roboty.
W każdy dzień roboczy, około 2400 pracowników na całym świecie spełniają najwyższe wymagania jakości, zapewniając, że "Narzędzia do życia" są w stanie zwiększyć bezpieczeństwo pracy w ponad 70 krajach na całym świecie. Nasza wysoka jakość jest zagwarantowana przez stosowanie najwyższej jakości surowców, bezkompromisową przestrzeganie technologii i wieloletnie doświadczenie i fachowość naszych pracowników. Od doradztwa technicznego i konstrukcyjnego aż do wyrobu finalnego - wszystkie życzenia klientów w jednym ręku. Własna produkcja matryc na nowoczesnych obrabiarkach CNC. GEDORE wytwarza jakościowe elementy kute i narzędzia specjalne do wszystkich zastosowań i dla wszystkich gałęzi przemysłu w małych i dużych seriach. Gwarantujemy szybkie, elastyczne i kompetentne rozwiązania problemów w najlepszych i stabilnych procesachtechnologicznych, terminach przy najwyższej innowacyjności


Website >>>

Virax jeden z największych europejskich producentów narzędzi i urządzeń dla profesjonalistów:
instalacji sanitarnych, instalacji grzewczych, dekarstwa i konserwacji. Virax projektuje, produkuje i sprzedaje swoje produkty w ponad 75 krajach na całym świecie.
Zapewnią pełną, stałą i długotrwałą satysfakcję użytkowników, niezależnie od warunków użytkowania lub wykonywanej operacji. Doskonale przystosowane do potrzeb rynku, organizacja Virax opiera się na technologii projektowania i produkcji sprzyjające jakości na każdym etapie. Firma wdrożyła ISO 9000 certyfikowany system jakości, który obejmuje wszystkie obszary działalności. Blisko do potrzeb i oczekiwań swoich profesjonalnych klientów w zakresie wydajności, niezawodności, ergonomii, wzornictwa i ceny, Virax poświęca szczególną uwagę przy projektowaniu swoich produktów.
Mając to na uwadze, co roku Virax ma na celu włączenie nowych, bardziej efektywnych technologii i nowych materiałów do produkcji swoich wyrobów. Dystrybutorzy produktów Virax i użytkownicy mogą znaleźć wiele informacji na stronach internetowych Virax dotyczące aktualnymi promocjami, pochodzących wydarzenia i informacje Virax w ogóle.
NASZA HISTORIA:
1920: Narodziny firmy Virax i słynnej gwintownicy Virax: „qui Vire autour de l’Axe” (wirującej wokół osi)
1953: Obecność firmy Virax w ponad 42 krajach
1964: Lokalizacja zakładu produkcyjnego Virax w Epernay (51)
1985: Virax wprowadza na rynek nową serię urządzeń do spawania/lutowania/pokryć dachowych
1997: Certyfikacja ISO 9001
2004: Wprowadzenie na rynek kamery kontrolnej Visioval
2006: Wprowadzenie na rynek zaciskarki M20+
2008: Rozpoczęcie działalności Virax w USA i Chinach
2009: Certyfikacja środowiskowa: ISO 14001
2011: Wprowadzenie na rynek ponad 20 nowych produktów i ponad 90 lat innowacji w służbie użytkowników!
2012: Virax kontynuuje swoje działania w zakresie towarzyszenia młodzieży podczas nauki zawodów hydraulika/dekarza, podpisując umowę o współpracy z WorldSkills i uczestnicząc w 43. Olimpiadzie Zawodów w Clermont-Ferrand.
2014: Virax prowadzi innowacje i uruchamia 1. aplikację na smartfona! Wprowadzenie na rynek kamery Mini Visioval inauguruje 1. aplikację Virax na smartfony i tablety (iOs): umożliwia ona odebranie na ekranie smartfona obrazu z kamery i przesłanie go e-mailem lub SMS-em z uwagami.